top of page

Internetowe Love - Oszustwo na "Amerykańskiego Żołnierza"Wracamy do was z kolejnym artykułem z serii "Internetowe Love"

📢 Oszustwo, na które dziś chcielibyśmy zwrócić wam uwagę to oszustwo na tzw. „amerykańskiego żołnierza”.

Oszuści podszywają się pod szlachetne postaci, takie jak lekarki pracujące na misjach czy dysydenci uciekający przed wojną. Opisuje swoje życie jako pełne poświęceń i służby, a jednocześnie tragiczne, z powodu różnych wydarzeń, takich jak katastrofy naturalne lub sytuacje polityczne. Oszust buduje tajemniczą, ale przyjazną atmosferę wokół siebie, by zdobyć zainteresowanie i zaufanie ofiary. Obiecuje miłość i bliskość, jednak niespodziewanie znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, z której tylko my możemy go wydostać.

Celem oszustów jest wyłudzenie pieniędzy poprzez budowanie zaufania i prośby o pomoc. 💔

Osoby, które padły ofiarą oszustw online, często doświadczają ogromnego żalu, rozczarowania i poczucia winy. Po oszustwie obwiniają często same siebie i mogą mieć problemy zdrowotne i finansowe. Dlatego ważne jest, aby być ostrożnym i świadomym ryzyka podczas znajomości online. Oto kilka wskazówek, jak uchronić się przed oszustwami online:.

  • Ogranicz zaufanie: Nie ufaj od razu osobom, które poznajesz online. Pamiętaj, że nie masz pewności, kim są i jakie mają intencje.

  • Zweryfikuj tożsamość: Sprawdź, czy dane podawane przez osobę są prawdziwe. Przeszukaj Internet, aby upewnić się, że zdjęcia nie pochodzą z innych źródeł.

  • Kontakt w czasie rzeczywistym: Wymagaj bezpośredniego kontaktu w czasie rzeczywistym, takiego jak rozmowa telefoniczna czy wideokonferencja. Osoby unikające takiego kontaktu mogą być podejrzane.

  • Ostrożność z finansami: Jeśli osoba, którą poznajesz online, prosi o pieniądze, zachowaj czujność. Unikaj przesyłania pieniędzy osobom, które znasz tylko przez Internet.

  • Nie udostępniaj prywatnych danych: Pod żadnym pozorem nie udostępniaj swoich wrażliwych danych, takich jak numery kart płatniczych czy dane do logowania. Staraj się nie podawać prywatnych informacji ze swojego życia osobistego osobom, których nie znasz.

  • Niechciane wiadomości: Oznaczaj niechciane wiadomości jako SPAM, aby nie otrzymywać ich na swoją skrzynkę.

Pamiętaj, że dbanie o swoje bezpieczeństwo online to podstawa udanych relacji w sieci! 💻

Padłaś/padłeś ofiarą oszustwa w sieci, zgłoś sprawę do CERT Polska oraz na policję. Być może uda się odzyskać Twoje pieniądze i powstrzymać oszusta.

W razie jakichkolwiek problemów, również służymy pomocą.20 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page