top of page

Bezpieczne płatności - serwisy płatności elektronicznych


Codziennie korzystamy z płatności bezgotówkowych, które nie tylko są szybkie i wygodne, ale także, przy rozsądnym podejściu i ograniczonym zaufaniu, gwarantują bezpieczeństwo.


Płatności internetowe stają się coraz bardziej popularne, umożliwiając zakupy i opłaty online z dowolnego miejsca na świecie. Z raportu "E-commerce w Polsce 2022" wynika, że aż 77% internautów deklaruje kupowanie online, dlatego w pierwszym poście naszego nowego cyklu #BezpiecznePłatności rozpracujemy serwisy płatnicze, czyli bramki płatności elektronicznej.


Dzięki takim serwisom jak: PayU, Przelewy24/Dotpay możemy korzystać z różnorodnych metod płatności w Internecie. Warto jednak pamiętać o bezpieczeństwie podczas korzystania z płatności online.


Fałszywe bramki płatności to realne zagrożenie.Jeśli wprowadzimy w nie swoje dane istnieje duże ryzyko, że przestępcy przechwycą nasze dane logowania i wykradną nasze środki finansowe.


Korzystając z płatności online, stosuj podstawowe zasady bezpieczeństwa:

- Sprawdzaj adres strony – czy nie zawiera literówek? Znaków specjalnych?

- Upewnij się, że formatka bramki płatności jest zgodna z oficjalną, jeśli wydaje Ci się podejrzana, nie realizuj transakcji

- Używaj silnych haseł i weryfikacji dwuetapowej.

- Regularnie monitoruj stan konta bankowego, a nieprawidłowości zgłaszaj do banku.

- Bądź ostrożny i nie udostępniaj danych osobowych osobom niezaufanym.

- Uważaj linki – mogą kierować do fałszywych stron lub zawierać złośliwe oprogramowanie

- Podejrzane strony zgłaszaj do CERT Polska


3 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


bottom of page