top of page

Czy backup danych jest zawsze kosztowny ?

Skuteczny backup wymaga podjęcia szeregu działań, które zależą od ilości danych i tego, kto je posiada. Jak wprowadzić w życie zasadę 3-2-1? O tym w dalszej części artykułu.

Zbliża się kolejny nowy rok a wraz z nim czas podsumowań, planowań i podejmowania się nowych postanowień. Postanowienia mogą być różne a w śród nich można znaleźć się takie, które odnosi się do życia prywatnego oraz zawodowego. Mowa o backupie danych.


Tematyka jest rozległa bo zasady i możliwości backupu zależą wprost od ilości danych oraz tego, do kogo należą. Przekłada się to również na czynnik finansowy – im więcej, tym drożej. Jest też oczywistym, że na backupowanie danych prywatnych nie przeznaczy się takich kwot jak np. firma. Firma firmie również jest nierówna a planowanie budżetu oznacza często pójście na kompromisy. Podsumowując – trzeba znaleźć złoty środek.


Pomocy można poszukać na stronie informatykzakladowy.pl, gdzie autor zaczyna od rozwiązań prostych i darmowych – do zastosowania w życiu prywatnym i stopniowo przechodzi do rozwiązań bardziej złożonych, które można zastosować w firmach różnej wielkości.


W świecie funkcjonującym w oparciu o informatykę, backup jest tak samo ważny, jak zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Gdy dojdzie do utraty danych, ich odzyskanie pozwoli ugasić pożar w zarodku.


Link do artykułów:


Pozdrawiamy,

Zespół rodo.pl

15 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page