top of page

Faceapp - czy bezpieczna?

W zeszłym tygodniu przez Internet przeszła fala zdjęć staruszków. Sportowcy, aktorzy, celebryci czy też nasi znajomi masowo zaczęli umieszczać zdjęcia samych siebie mocno postarzonych. Takie możliwości daje aplikacja FaceApp a fala zdjęć to efekt uruchomienia związanej z nią kampanii reklamowej.  


. Skąd zatem pojawił się tak wiele artykułów o tej z pozoru niewinnej zabawie? Odpowiedzi na to pytanie udzieliła redakcja Niebezpiecznika a link do artykułu odnajdą Państwo poniżej:Skoro FaceApp nie jest wyjątkiem jeżeli chodzi i dostęp do naszych danych, to kto i co zbiera informacje o nas w Internecie i co chce z nimi robić? Czy aktywność użytkownika smartfona jest w jakiś sposób wartościowa? W przystępny sposób pisze o tym redakcja Spidersweb w poniższym artykule:Sprawie FaceApp przygląda się również Ministerstwo Cyfryzacji, które wydało stosowny komunikat, odnośnie monitorowania Internetu pod kątem pojawiających się w nim zagrożeń:


Dla osób które korzystają bądź chcą skorzystać z aplikacji FaceApp polecamy analizę przeprowadzoną przez zespół CERT Polska, działający w strukturach NASK (Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej) – instytutu badawczego prowadzącego działalność naukową, krajowy rejestr domen .pl i dostarczającego zaawansowane usługi teleinformatyczne. Link do analizy poniżej:Zachęcamy do lektury i mamy nadzieję, że powyższe informacje pomogą dokonać świadomego wyboru odnośnie korzystania z aplikacji FaceApp.

10 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page