top of page

Internetowe love - portale randkowe

W związku z pojawieniem się poradnika NASK „ Internetowe love” dostępnego pod linkiem: https://bezpiecznymiesiac.pl/bm/aktualnosci/1056,Poradnik-bardzo-nieromantyczny-NASK-radzi-jak-zadbac-o-cyberbezpieczenstwo-w-rel.html, przygotowaliśmy dla Państwa serię materiałów o oszustwach romantycznych.


Dziś część 1 - Portale Randkowe.Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, jak bezpiecznie poruszać się w romantycznym świecie online? Niezależnie czy to miłość od pierwszego kliknięcia czy długotrwała relacja, cyberbezpieczeństwo powinno być zawsze na pierwszym miejscu.

Pierwszym tematem który chcielibyśmy poruszyć to bezpieczeństwo na Portalach Randkowych!

Portale randkowe są teraz bardziej popularne niż kiedykolwiek. W Polsce i na całym świecie tysiące ludzi poszukuje miłości i bliskości w wirtualnym świecie. Uważaj na niebezpieczeństwa, które kryją się za kolorowym ekranem, które mogą spotkać Cię na portalach tego typu:

  • Infekcje Sprzętu i Utrata Danych: Portale randkowe mogą być wykorzystywane przez cyberprzestępców do rozsyłania złośliwych linków, które mogą spowodować infekcję twojego sprzętu lub utratę danych osobowych.

  • Fałszywe Fundusze Inwestycyjne i Kryptowaluty: Oszuści mogą próbować namówić cię do inwestycji w fałszywe fundusze lub kryptowaluty, obiecując szybki zysk.

  • Kradzież Tożsamości: Oszuści mogą wykorzystać informacje z twojego profilu na portalu randkowym lub mediach społecznościowych, aby ukraść twoją tożsamość.

  • Bezpieczeństwo w Życiu Realnym: Jeśli decydujesz się na spotkanie z kimś, kogo poznałeś/aś online, pamiętaj o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Spotykaj się w miejscach publicznych, poinformuj bliskich o swoim planie, zachowuj czujność i nie pozwól sobie na presję.

Jak się Chronić:

  • Zachowaj Ostrożność: Nie ufaj od razu nowym znajomościom i bądź czujny/a w każdej sytuacji. Unikaj klikania w podejrzane linki.

  • Nie podejmuj decyzji pochopnie. Przed jakąkolwiek inwestycją dokładnie sprawdź podmiot i upewnij się, że to nie jest oszustwo.

  • Nie Dziel się Prywatnymi Danymi: Uważaj na to, jakie informacje publikujesz online i ogranicz udostępnianie prywatnych danych. Nigdy nie udostępniaj haseł, numerów kart czy innych danych osobowych.

  • Weryfikuj Osobę: Sprawdź, czy profil osoby jest wiarygodny i spójny.

  • Ostrzegaj Bliskich: Powiedz rodzinie lub przyjaciołom o swoich kontaktach online, aby mieć wsparcie i wczesne ostrzeżenie przed potencjalnymi zagrożeniami.

❤️ Wasze bezpieczeństwo to nasza priorytetowa misja! Niech miłość i zaufanie zawsze idą w parze z cyberbezpieczeństwem!23 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


bottom of page