top of page

Naruszenie ochrony danych osobowychW świetle ostatnich wydarzeń, gdzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO) nałożył karę na Sąd Okręgowy w Krakowie za niezgłoszenie naruszenia ochrony danych osobowych.


Przypominamy o znaczeniu szybkiego reagowania na tego typu incydenty. Naruszenia ochrony danych nie tylko zagrażają prywatności jednostek, ale również podważają zaufanie do instytucji. Pamiętajmy:

  • W przypadku wykrycia naruszenia, jesteśmy zobowiązani do niezwłocznego zgłoszenia tego faktu, nie później niż w ciągu 72 godzin. Czas gra kluczową rolę w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się szkód.

  • Każda organizacja, niezależnie od jej wielkości, musi stosować się do przepisów RODO i chronić dane osobowe. To nie tylko obowiązek prawny, ale i etyczny.

  • Zachęcamy do regularnego szkolenia pracowników z zakresu ochrony danych osobowych oraz cyberbezpieczeństwa. Wiedza i świadomość są naszą tarczą w walce z cyberzagrożeniami.

Ochrona danych to wspólna odpowiedzialność. Nie lekceważmy ostrzeżeń, zgłaszajmy wszelkie podejrzenia naruszeń i dbajmy o naszą cyberprzestrzeń. Wspólnie możemy zapewnić bezpieczeństwo i ochronę danych osobowych dla wszystkich.


Sprawdź szczegóły ➡ https://uodo.gov.pl/pl/138/2965 


10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page